Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 22:30 Bu haber 4080 kez okundu
 
Son mahalle sergisi Yenimahalle’de
Karasu Halk Eğitimi Merkezi (HEM) mahalle sergilerinin beşincisi ve sonuncusu Yenimahalle’de gerçekleştirildi. Usta Öğretici Gönül Biçen’in 12 kursiyeri, 3 aylık çalışmalarını sergiledi ve kurs bitirme belgelerini aldı.
KÜLTÜR Haberi
Son mahalle sergisi Yenimahalle’de

mobil uygulama indir 665x200

Bu yıl beşinci sergi olan Yenimahalle sergisi ile Karasu Halk Eğitimi Merkezi’nin yılsonu mahalle sergileri tamamlandı. 22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek büyük sergi öncesi son mahalle sergisinde 12 kursiyer, 3 aylık kurs dönemlerini bitirdi ve çalışmalarını görücüye çıkarttı. Karasu HEM Usta Öğreticisi Gönül Biçen, Bayan giyim üzerine kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan çalışmalar sergilendi. Ayrıca takı ve süse eli yatkın kursiyerlerimiz de bazı çalışmalarına yer verdi” dedi.

 

Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ferhat Tekeli, sergi açılışı öncesi bir konuşma yaparak yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetleri ve açılan kurslar hakkında ayrıntılı bilgi verdi. “Bu yıl 4.700 kursiyer, Halk Eğitimi Merkezi’nde eğitim görmüştür. Yabancı vatandaşlar için Türkçe kursları, küçükler için futbol, kick boks kursları açılmıştır. Önümüzdeki sene ise yüzme ve okçuluk kurslarının açılması planlanmaktadır” diyen Tekeli, 22 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek büyük sergi için de davette bulundu. Tekeli’nin konuşmasının ardından kursiyerlere belgeleri takdim edildi.

 

FOTO GALERİ İÇİN buraya TIKLAYIN

 

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Sancaktar, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, Yenimahalle Muhtarı Bünyamin Ceylan ve Yenimahalle Camii İmamı Bilal Kurt, kursiyerlere belgelerini verdi. Belge töreninin ardından davetliler sergiyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Programın sonunda, davetlilere kursiyerler ve mahalle sakinleri tarafından hazırlanan yiyecek ikramında bulunuldu.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı