Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 13:43 Bu haber 2854 kez okundu
 
Sporda başarı, tesisleşmeyle gelir
Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Amatör Spor Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı. Ataç, sporun insan hayatındaki önemine vurgu yaptı.
SPOR Haberi
Sporda başarı, tesisleşmeyle gelir

Her yıl 7 - 13 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, sporun insan hayatındaki önemine dikkat çekti. Amatör Spor Haftası’nın 2013 yılından beri Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından amatör spora dikkat çekmek amacı ile çeşitli sportif etkinlik, konferans ve seminerler yaparak kutlanmaya başlandığını belirten Ataç, “Baş döndürücü bir hızla değişen ve gelişen dünya düzeni içerisinde sporun yeri ve önemi artmış, sporun kitlelere ulaştırılması daha da önem kazanmıştır. Bunun için sporun yaygınlaştırılması, herkesin spora aktif katılımlarının sağlanması ve tüm halkın spor aktiviteleri ve organizasyonlara yönlendirilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Sporun başlıca amacı eğlenerek, keyif alarak kişinin enerjisini atması sosyal ve kültürel anlamda aktiviteler gerçekleştirmesidir” dedi.

 

Tesisleşme önemli

 

"Sporda güçlü olabilmemiz için öncelikle tesisleşmeyi sağlayarak sporcuları da çocukluktan alıp spora yönlendirip o günden sonra bütün hayatını denetim altında spor yaptırarak, her türlü imkanı vererek yetiştirmek gerekmektedir” diyen Kemal Ataç, “Amatör spor ruhunu iyi kavramış sporcular profesyonelleşme yolunda daha emin adımlarla ilerlemiş olacaklardır. Biz de ilçemizde böyle sporcuların yetişmesini istiyorsak amatör spora önem vermeli ve her türlü onları desteklemeliyiz. Ayrıca yıl boyunca tesislerimizden yararlanmak isteyen halkımıza da kapılarımız her zaman açıktır” şeklinde konuştu. Ataç, sözlerini “Bu yıl 7-13 Ekim tarihleri arasında kutlanacak hafta içerisinde çeşitli sportif etkinlikler yapılacaktır. Bu vesile ile amatör spora gönül vermiş herkesi canı gönülden tebrik ediyorum” diyerek sonlandırdı.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sporda başarı, tesisleşmeyle gelir
Sporda başarı, tesisleşmeyle gelir
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı