Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 11:46 Bu haber 5513 kez okundu
 
Su kesintisiyle ilgili resmi açıklama
SASKİ, sel felaketi sonrası yaşanan su kesintisiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı. SASKİ'nin internet sitesinde yayımlanan açıklamada kesintinin sebebi ve ilçeye su verilmesiyle alakalı ifadelere yer verildi.
GÜNDEM Haberi
Su kesintisiyle ilgili resmi açıklama

mobil uygulama indir 665x200

Sakarya Su ve Kanalizayon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) sel felaketi sonrası Karasu ve Kocaali'de yaşanan su kesintisiyle ilgili bir açıklama yaptı. SASKİ'nin internet sitesinde yer alan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şehrin kuzey ve doğu bölgelerinde yaşanan sel felaketinden kaynaklanan arızalar nedeniyle Karasu, Kocaali ve Hendek ilçelerinde su kesintileri yaşandığı, ekiplerin sorunları çözüme kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalıştığı ifade edildi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve SASKİ'nin resmi internet sitesinde yer verilen açıklamada, “Şehrimizin özellikle kuzey ve doğu ilçelerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Karasu ve Kocaali ilçelerimizdeki isale hatlarında arızalar oluşmuş, Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi büyük zarar görmüştür. Bu nedenle bu bölgemizde sular vatandaşlarımızın musluklarına dönüşümlü olarak verilmektedir. Hendek ilçemizde ise sel felaketi nedeniyle isale hatları arızalanmış, su kaynaklarında aşırı bulanıklık durumu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bölgede su kesintisi uygulanmaktadır. Büyükşehir’e bağlı SASKİ, itfaiye ve yol bakım ekiplerimizin arızaları gidermeye ve yeniden sağlıklı içmesuyu temini sağlamaya yönelik çalışmaları sürmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı