Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 18:43 Bu haber 2546 kez okundu
 
Tatil değil, önlem süreci
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu’da yazlığı olan tatilcilere uyarıda bulunarak; “Sağlığınız için, sevdikleriniz ve güvenliğiniz için lütfen evinizde kalın” dedi.
GÜNDEM Haberi
Tatil değil, önlem süreci

16 Mart günü okulların tatil edilmesiyle birlikte özellikle yazlıkçı vatandaşların tatil moduna girdiğini ve Karasu’da ciddi bir nüfus artışı yaşanmaya başladığını ifade eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “İlçemizde 16 Mart gününden sonra ciddi bir nüfus artışı yaşıyor. Karasu’da yazlığı olan ve ilçemize gelmek isteyen bütün vatandaşlarımızın kendi evlerinde kalmalarını öneriyoruz. Bu bir tatil değil önlem sürecidir” dedi.

 

Yetersiz kalınabilir

 

Karasu’nun sağlık hizmetleri şu anki nüfus yapımıza göre oluşturulmuştur. Yaşadığımız nüfus artışıyla olası üzücü bir durum yaşamamız halinde sağlık hizmetlerimiz yetersiz kalabilir” diyen Sarı, “Bir de yazlıkçıların ilçemize gelmesiyle daha yetersiz durum ortaya çıkarabilir. Herkes bu dönemde kendi evinde kalmalı ve sağlığı için önlemlerini almalıdır. Uyarılarımız bir kısıtlama değil, önemli bir temennidir” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu belediyesi, ishak sarı, önlem süreci, koronavirüs, uyarı, tatilci
Yorumlar
Haber Yazılımı