Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 19:20 Bu haber 5580 kez okundu
 
Trafik sigortalarında artış var mı?
Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emre Tan, “Trafik sigortalarında artış var mı?” sorusuna yanıt verdi. İşte Başkan Tan’ın, bu yıl trafik sigortalarının durumuyla ilgili cevabı:
SAKARYA Haberi
Trafik sigortalarında artış var mı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2019 yılı trafik sigortasının fiyatlarını belirledi. Bakanlık, primlerde fazladan artışa gidilmeyeceğini duyurdu. Ancak sigortanın teminat limitlerini de arttırmadı. Her yılbaşında yapılan zorunlu trafik sigortası zamları alınan karar ile bu yıl yapılmayacak. Konuyla ilgili konuşan Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emre Tan, “Her sene başında zamlanan trafik sigortalarında bu yıl zam yok. 2019 Haziran ayına kadar trafik sigortalarında teminat artışı da yapılmayacak” dedi.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Emre Tan, “Hazine ve Maliye Bakanlığı, sigorta şirketlerine bir yazı yollayarak 2019’un ocak ayında trafik sigortası fiyatlarında fazladan bir artışa gidilmeyeceğini duyurdu. Bakanlık, aynı duyuruda 2019’da trafik sigortasının teminat limitlerinde değişiklik olmayacağını da açıkladı. Böylece gelecek senenin başında trafik sigortasına zam bekleyen, özellikle de enflasyon ayarlaması talep eden sigortacıların umutları suya düşerken; ilk defa trafik sigortasının teminat limitlerinde de artışa gidilmemiş oldu” şeklinde konuştu.

 

Alınan kararın vatandaşa fazladan bedel ödemekten kurtardığını ifade eden Tan, “Hazine Bakanlığı’nın bu kararı, vatandaşa olumlu şekilde yansıyacaktır. Her yıl yenileme yapılan poliçelerde çıkan fark, vatandaşlarımıza bir külfet de getiriyordu. Dolayısı ile zam yapılmayacak olmasını vatandaşlar açısından olumlu değerlendiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Trafik, sigortalarında, artış, var, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı