Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 12:00 Bu haber 6276 kez okundu
 
Türkiye genelinde 7 madalya
Ülke genelinden katılım sağlandığı, Sakarya ve Çanakkale’de düzenlenen turnuvalarda yedi madalya kazanan Karasu Kuzey Gençlik ve Spor Kulübü ile Karasu Yalıspor Kulübü karate sporcuları, Kaymakam Aziz Mercan’ı ziyaret etti.
SPOR Haberi
Türkiye genelinde 7 madalya

İki şehirde düzenlenen ve ülke genelinden katılım sağlanan turnuvalarda dereceye giren Karasu Kuzey Gençlik ve Spor Kulübü ile Karasu Yalıspor Kulübü’nün 7 sporcusu, kupalarıyla birlikte Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ı ziyaret etti. Sporcuların ziyareti sırasında Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ve Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticisi Şevki Abakoç da hazır bulundu. Sakarya’da düzenlenen ve 13 ilden 57 kulüp ve 950 sporcunun katıldığı 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma İllerarası Karate Ligi’nde İrem Depe (2010) üçüncü, Yusuf Murat Çelebi (2008) üçüncü, Yuşa Yaman Çakar (2008) ikinci, Alperen Uygun (2007) üçüncü, Melisa Öztopaloğlu (2007) ikinci ve Burak Çiçek (2002) ikinci oldu. Çanakkale’de düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Karate Türkiye Birinciliği yarışmalarında Kaan Taha Küçük ise Türkiye üçüncüsü oldu.

 

 

Başarınız ülke geneline yayılacak

 

Elde edilen bu dereceler ile spor alanında bir kez daha gurur dolu bir gün yaşadık” diyerek genç sporcuları karşılayan Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, “Bu yaşta Türkiye çapında derece elde eden 7 genç karatecimizin, gelecek yıllarda daha başarılı olacaklarına ve Türkiye genelinde isimlerini duyuracaklarına inanıyorum. Antrenörümüz ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü’müzü de tebrik ediyorum. Olumlu zemin hazırlandığında ve gerekli desteklerin verildiğine, çocuklarımızın ve gençlerimizin bu dereceleri elde etmelerinin hiç de zor olmadığını Karasu’da bizlere kanıtlayan sporcularımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı. Mercan, sözlerini “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunu zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim’ sözü çerçevesinde hareket ederek yeni başarılara imza atacağınızdan şüphem yok” diyerek tamamladı. Kaymakam Mercan, dereceye giren sporculara birer hediye takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Türkiye, genelinde, 7, madalya,
Yorumlar
Haber Yazılımı