Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 12:08 Bu haber 5581 kez okundu
 
Üç madalya, sıra dördüncüde
Ocak ve Nisan ayları arasında iki Türkiye ve bir Avrupa derecesi elde eden kick boks sporcumuz Sena Cengiz, Kaymakam Mercan’ı ziyaret etti. Üç ayda üç madalya kazanan Cengiz, gözünü Temmuz ayında düzenlenecek olan turnuvada dördüncü madalyaya dikti.
SPOR Haberi
Üç madalya, sıra dördüncüde

Şen Samurai Kick Boks Kulübü’nde Furkan Güreş antrenörlüğünde turnuvalara hazırlanan Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencisi Sena Cengiz, üç ayda üç madalya kazanarak Karasu’nun gururu oldu. 14-20 Ocak tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda Türkiye ikincisi olan Cengiz, 1-6 mart tarihlerinde Kahramanmaraş’ta düzenlenen Gençler Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası’nda da Türkiye birincisi oldu. Son olarak 4-7 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen 4.Uluslararası Türkiye Açık Avrupa Kick Boks Turnuvası’nda Avrupa ikinciliği elde eden Sena Cengiz, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ı ziyaret etti. Cengiz’e ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Gençlik ve İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç ve Ş.Ü.İ.A.A. Lisesi Müdürü İsmail Hakkı Güven de eşlik etti.

 

 

Kendisiyle ulusça gurur duyacağız

 

Ziyarette Karasu’nun, sporcu yetiştirme konusunda gayet başarılı bir yurt köşesi olduğunu belirten Kaymakam Mercan, “Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen okul sporları ödül törenine binlerce katılım oldu ve yüzlerce öğrencimizi saatlerce ödüllendirdik. Bu, memleketteki spora olan ilginin çok açık bir ifadesidir” dedi. “Okullarımız ve spor kulüplerimizde de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’müzün yakın takipleriyle ülkemizin gururu olacak sporcuları yetiştirdiğimizi düşünüyoruz” diyen Aziz Mercan, sözlerini “Sena kızımız da yetiştirilen bu sporculardan biri. İleride kendisinin ulusça övüneceğimiz çok büyük başarılar elde edeceğine inanıyorum. Sporcumuzu gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek tamamladı. Kick boks şampiyonumuz Sena Cengiz, 1-9 Temmuz tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecek olan Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası’nda altın madalya için hazırlıklarını sürdürdüğünü ve Karasu’ya 58 kiloda birincilik derecesi ile dönmeyi hedeflediğini de dile getirdi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Üç, madalya,, sıra, dördüncüde,
Yorumlar
Haber Yazılımı