Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 18:57 Bu haber 3406 kez okundu
 
Uygulama bu akşam başlıyor
Yurt genelinde olduğu gibi Karasu'dan da bugünden itibaren her gün yatsı ezanından önce sala okunacak. Aydın, Koronavirüse karşı alınan önlemlerin beraberinde Karasu halkını yatsı ezanının hemen akabinde evlerinden hep birlikte dua etmesi için çağrıda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Uygulama bu akşam başlıyor

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Esra Angün'ün haberiKoronavirüse karşı yapılan ciddi önlemlerin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da manevi destekler gelmeye devam ediyor. Yurt genelinde olacağı gibi Karasu’da camilerden bugünden itibaren her gün yatsı ezanından önce sala okunacak. Salanın ardından yatsı ezanı sonrasında minareden koronavirüsünü ülkemizin bir an önce atlatabilmesi için dualar okunacak.

 

"Birşey olmaz" demeyin

 

Karasu halkını hep birlikte evlerinden dua etmesi davette bulunan Karasu İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, “Aslında çok fazla söze gerek yok. Ancak vatandaşlarımızın evlerinden duaya iştirak etmeleri ve devletimizin yetkilileri tarafından yapılan uyarıları dikkate alarak evde kalmaları hususunda daha hassas davranmalarını tavsiye ediyorum. ‘Ben gencim, bana bir şey olmaz’ düşüncesini bir tarafa bırakarak dışarıda önemli işi olmayan gençlerin de çağrılara uymasını tavsiye ediyorum” sözlerine yer verdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da, Ankara Kocatepe Camii’nden dua edecek ve o anlar ulusal basından canlı yayınlanacak.
 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Uygulama, bu, akşam, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı