Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 11:37 Bu haber 3566 kez okundu
 
Uygulama olumlu karşılandı
Ulusal basında çıkan bir fotoğrafın ardından camilerden sabit oturakların kaldırılması olumlu karşılandığını belirten Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, “Uygulamanın geç kalınmış bir girişim olduğunu bir kez daha gördük. Karasu’daki camilerde oturaklar kaldırıldı” dedi.
GÜNDEM Haberi
Uygulama olumlu karşılandı

Diyet-F 665x300

İstanbul’da bir camide çekilen ve camilerin kiliseye döndüğünü ima eden fotoğraf ve haberlerin çıkmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bir genelgeyle camilerde sabit oturakların kaldırılmasının Karasu’da olumlu karşılandığını belirten Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, konuyla ilgili açıklamada bulundu. “Camilerde sabit, koltuk ve sandalye benzeri oturaklarda namaz kılınmasını, toplumun birçok kesimini rahatsız eden bir konuydu” diyen Aydın, “Bu sabit oturakların kaldırılması için zaman zaman girişimlerde bulunduk. Cami cemaatinden gelen tepki nedeniyle bunu bir sürece yaymak zorunda kalıyorduk” şeklinde konuştu.

 

Olumlu tepkiler geliyor

 

16 Aralık günü Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan genelge ve ardından oluşan kamuoyuyla birlikte Karasu’da da sabit koltukları kaldırdığını dile getiren Müftü Mustafa Aydın, “Rahatsızlığı bulunan vatandaşımızın seyyar, açılır kapanır sandalyelerle namaz kılma konusunda duyurular yaptık. Artık camilerimizde sabit koltuk kalmadı. Hala sabit oturak bulunan camiler konusunda da gereken yapılacak” ifadelerini kullandı. Aydın, sözlerini “Bu uygulamadan çok olumlu tepkiler aldık. Böylece uygulamanın geç kalınmış bir karar olduğunu gördük. Cami cemaati de bu uygulamaya kısa sürede uyum sağladı. Alışkanlık gereği bazı vatandaşlar, ön saflara cemaat arasına katılmak yerine hala arkada oturarak namazını kılmaya devam ediyor. Onların da cemaate katılacağına inanıyoruz. Bu konuda bize destek veren halka da teşekkür ediyoruz” diyerek tamamladı.

HABER: Nevtan Angün / FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Uygulama olumlu karşılandı
Uygulama olumlu karşılandı
Uygulama olumlu karşılandı
Uygulama olumlu karşılandı
Kiralık İşyeri 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı