Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
09 Nisan 2017 - Pazar 22:32 Bu haber 7056 kez okundu
 
Varol Karasu’da seminer verecek
Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sezi Eratik Ortatokulu’nun birlikte düzenleyeceği seminerde Koray Varol Akademisi kurucusu Eğitimci ve Kariyer Uzmanı Koray Varol, Karasulu öğrencilerin velileri ile bir araya gelecek.
EĞİTİM Haberi
Varol Karasu’da seminer verecek

mobil uygulama indir 665x200

12 Nisan Çarşamba günü saat 10:00 – 12:00 arası Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilecek olan seminerde, Koray Varol Akademisi kurucusu Eğitimci ve Kariyer Uzmanı Koray Varol, ortaöğretim öğrencilerinin velileriyle bir araya gelecek.

 

5, 6, 7 ve 8.sınıf öğrencilerinin velilerine yönelik olarak gerçekleşecek seminerde, verimli ders çalışma yöntemleri, stresle baş etme ve motivasyon konuları işlenecek. Seminerde soru-cevap yöntemiyle velilerin konulara yönelik sorularına cevap verecek olan Varol, öğrencilerin başarıyı arttırmaya yönelik açıklamalarda da bulunacak.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, “Geleceğe sizler yön vereceksiniz. Zaman çok hızlı geçiyor. Kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz için çalışmalıyız. Çok kitap okumalıyız. Akademik başarının yanında öğrencilerimizin sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de uğraşmalarını istiyoruz. Karasu olarak TEOG da iyi bir başarı yakaladık.  Başarımızı daha da artırmak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmaya devam ediyoruz. Birinci dönem de rehber ögretmenlerimiz ile bu tür programları düzenledik. Faydalanacağınızı ümit ediyorum. Önümüzdeki TEOG için iki net artırma sözü vermenizi istiyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Dursun, son olarak, TEOG’un aslında kendi içinde kolay bir sınav olduğunu ve özgüvenin çalıştıkça artacağını belirterek, başarılı öğrencilerin birinci özelliğinin dersi iyi dinlemek olduğu üzerinde durdu.

Kaynak: Editör: KarasuHaberleri.com
Yorumlar
Haber Yazılımı