Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 14:35 Bu haber 5680 kez okundu
 
Vatandaş, isyan etti
Bölgede faaliyet gösteren tavuk yetiştirme çiftliklerinde ölen tavukların gömülmek yerine çuvallara konularak Sakarya Nehri’ne atıldığını belirten Karasulu vatandaşlar, önlem alınmadığını ve çiftliklerin kontrol edilmediğini belirterek duruma tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Vatandaş, isyan etti

Youtube Kanalı 665x144

Karasu’da Karadeniz’le buluşan Sakarya Nehri üzerinde çuvallar içerisinde ölü tavuklar olduğunu gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar, nehir yatağı kenarında bulunan tavuk çiftliklerinde ölen tavukların numune alınarak gömülmek yerine çuvallara konarak Sakarya Nehri’ne atıldığını belirtti. Çiftliklerin yeterince kontrol edilmediğini belirten vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını da dile getirdi.

 

Koku ve pis görüntü

 

Çiftliklerde ölen ve çuvallara konarak nehre atılan tavukların pis koku ve hastalık yaydığını belirten vatandaşlar, “Buna çare bulunmasını istiyoruz. Nehri ve denizi kirletiyorlar. Burada yaşayan vatandaşların da sağlıklarıyla oynuyorlar. Bu tavuklar yüzünden bir sürü sinek var, bunların yayacağı hastalıkları düşünmek gerekiyor. Yetkililerin bir an önce önlem alması lazım, ilçemize bu durum yakışmıyor” dedi.

HABER: Cihan Emre

 

TAVUK ATIKLARINA AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vatandaş, isyan etti
Vatandaş, isyan etti
Yorumlar
Haber Yazılımı