Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 15:41 Bu haber 2366 kez okundu
 
Veliler gözyaşlarını tutamadı
Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Karasu Müftülüğü’ne bağlı Kur’an kursu öğrencileri tarafından birer program düzenlendi. Cuma günü iki kurs merkezinde düzenlenen programda, öğrencilerin sunumları karşısında veliler gözyaşlarını tutamadı.
EĞİTİM Haberi
Veliler gözyaşlarını tutamadı

Her yıl Türkiye genelinde ve Türk-Müslüman halkın yaşadığı dış temsilciliklerde 8-16 Kasım tarihleri arasında kutlanmakta olan Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında iki Kur’an Kursu merkezinde program düzenlendi. Cuma günü Fatih Camii Kur'an Kursu ve Yalı Mahallesi’nde bulunan İlim ve İrfan Kur'an Kursu 4-6 yaş grubu öğrencileri tarafından sunulan anlam dolu programlarda veliler adeta gözyaşlarını tutamadı. Fatih Camii Kur'an Kursu hocaları Zeynep Siviş, Fatımatüzzehra İpekçi ve Mürüvvet Çelik ile Yalı Mahallesi’nde bulunan İlim ve İrfan Kur'an Kursu hocaları Nagihan Misket, Zeynep Rabia Yarış ve Esra Bayram’ın öncülüğünde hazırlanan programda öğrenciler, ilahiler seslendirdi, sure ve dualar okudu, kısa piyesler sahneye koydu. Öğrencilerin ilahileri karşısında bazı velilerin duygulandığı ve gözyaşlarını tutamadıkları gözlerden kaçmadı.

 

Çocuklara önem verin

 

Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, programlar öncesi kısa bir konuşma yaptı ve Mevlid-i Nebi Haftası’nın önemine değindi. Müftü Aydın, sözlerine “Çocuklarımıza peygamber sevgisini aşılamak ve sünnetlerini haytalarına tatbik ettirebilmek, O’nun hayatını örnek almak adına böyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz” diyerek başladı. Peygamber Efendimiz’in çocuklara olan sevgisinden söz eden Aydın, “Efendimiz, çocuklara hayatında çok önem verir ve onlarla konuşur, onları severdi. Biz de O’nu örnek almalı ve çocuklara önem vermeliyiz. Camilerde çocuk sesini eksik etmemeliyiz” ifadelerini kullandı. Müftü Mustafa Aydın, programı hazırlayan hocaları tebrik etmeyi ve öğrencilerle yakından ilgilenmeyi de ihmal etmedi.

HABER: Nevtan Angün  /  FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Veliler, gözyaşlarını, tutamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı