Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 23:04 Bu haber 3908 kez okundu
 
Yassıgeçit’te şenlik gibi sergi
Karasu Halk Eğitimi Merkezi (HEM) yılsonu sergilerinin dördüncüsü, 8 Mayıs Pazartesi günü Yassıgeçit Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Sergiye, program gereği mahallede bulunan Karasu’nun okul müdürleri ve ilçe protokolü katıldı.
KÜLTÜR Haberi
Yassıgeçit’te şenlik gibi sergi

mobil uygulama indir 665x200

Yassıgeçit Mahallesi Karasu HEM yılsonu sergisine katılım, önceki sergilere göre oldukça fazla oldu. Yassıgeçit İlk ve Ortaokulu’ndaki açılış ve müdürler toplantısı nedeniyle mahallede bulunan tüm ilçe okul müdürleri de tam kadro sergi açılışında yer aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Yassıgeçit sergisinin açılış konuşmasını Karasu HEM Müdürü Ferhat Tekeli yaptı. Tekeli, yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetleri ve açılan kurslar hakkında bilgi verdi.

 

Konuşmanın ardından protokol üyeleri, kursiyerlere belgelerini takdim etti. Karasu HEM Usta Öğreticisi Meryem Garip ve 20 kursiyer, 7 aylık kursun tamamlanmasıyla kurs bitirme belgelerini aldı. Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Gençlik Spor Müdürü Kemal Ataç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, Şube Müdürleri Ahmedlatif Şahin, Servan Sever, Karasu Belediyesi Kültür Müdürü Fatma Tatlı ve Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker Tetik, kursiyerlere belgelerini verdi.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

 

Belge töreninin ardından, protokol üyeleri, serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen davetliler, çalışmaları dikkatle inceledi. Yassıgeçit Mahallesi Kur’an kursu binasında gerçekleşen sergi sonrası, mahalle sakinleri tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler, davetlilere ve okul müdürlerine ikram edildi. Sergi alanının, yoğun katılım dolayısıyla adeta bir şenlik alanı gibi olması da gözlerden kaçmadı.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı