Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 11:13 Bu haber 1668 kez okundu
 
Yedi yıldır çözüm bekliyorlar
Karasu Yalı Mahallesi’nde bulunan Doğakent Sitesi sakinleri, sitelerinin arasından geçen yolun yedi yıldır çözüm beklediğini söyledi. Kışın suyla kaplanmasından, yazın da oluşan çukur ve aşırı tozdan şikayet eden site sakinleri, konuyla alakalı üç kez dilekçe verdiklerini ve imza topladıklarını da söyledi.
GÜNDEM Haberi
Yedi yıldır çözüm bekliyorlar

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün’ün haberi

 

 

Yalı Mahallesi 234.sokakta bulunan Doğakent 1 ve 2 sitesi sakinleri, yedi yıldır kendilerine defalarca söz verildiği halde, sitelerin arasından geçen yolu halen yapılmadığını söyledi. Durumdan büyük mağduriyet duyduklarını söyleyen site sakinleri, “Kışın sokakta su birikiyor, yazın da çukurlar ve toz oluşuyor” diye şikayetlerini dile getirdi.

 

Site yöneticisi Selahattin Gökdemir, Karasu Belediyesi’ne üç kez dilekçe verdiklerini, defalarca söz aldıklarını, belediye başkan adaylarıyla toplantı da yaptıklarını fakat yedi yıldır durumun aynı şekilde olduğunu söyledi. Gökdemir, sokaklarında sekiz engelli vatandaşın da olduğunu ve kişilerin her iki mevsimde de sorunlar yaşadığını söyledi.

 

BU BİZİM SUÇUMUZ DEĞİL

 

Site sakinlerinden Sevgi Turmuş, “Yağmur yağdığında sudan geçemiyor, komşulara bile gidemiyoruz. Belediyemizin borcu var biliyoruz ama bu bizim suçumuz değil, rica ediyoruz bizim mağduriyetimizi ortadan kaldırın” diyerek yetkililere seslendi.

 

Site sakinlerinden engelli vatandaş Emir Bakır ise, oluşan çukurlardan dolayı engelli aracından düştüğünü ve yavaş hareket ettiği için geçen araçların tozundan olumsuz etkilendiğini söyledi. Bakır, kendisi gibi 7 engelli komşusunun da aynı sorunu yaşadığını belirtti.

 

Site sakinlerinden yazlıkçı Oktay Yılmaz, “Balkonumuza çıkamıyoruz. Cam açamıyoruz. Yalı Mahallesi’nin genelinde bu sorun mevcut” dedi. “Karasu’ya gelen 500 bin tatilci iyi bir hizmeti hak ediyor” diyen Yılmaz, “Karasu dışarıdan gelen misafirlerine sahip çıkmalı. Tatilciler, Karasu ekonomisine katkıda bulunuyor” diye konuştu.

 

SİTE SAKİNLERİ BÖYLE ŞİKAYETTE BULUNDU:

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: yalı mahallesi, doğakent sitesi, yol sorunu, şikayetçi
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yedi yıldır çözüm bekliyorlar
Yedi yıldır çözüm bekliyorlar
Yedi yıldır çözüm bekliyorlar
Yedi yıldır çözüm bekliyorlar
Yedi yıldır çözüm bekliyorlar
Yorumlar
Haber Yazılımı