Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 23:18 Bu haber 2039 kez okundu
 
Yıllardır bekleniyordu, Karasu’ya demirledi
Karasu’da yıllardır ihtiyaç duyulan sahil güvenlik timi botu, Cuma günü Karasu’ya giriş yaptı ve limana demirledi. SAGET-31 sahil güvenlik botu, bundan sonra Karasu sahilinin güvenliğini sağlayacak.
GÜNDEM Haberi
Yıllardır bekleniyordu, Karasu’ya demirledi

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde oluşturulan Sahil Güvenlik ve Emniyet Timleri (SAGET-31) Karasu sahillerinde göreve başladı. Cuma günü saat 14:30’da IC Karasu Port’a (Karasu Limanı) giriş yapan SAGET-31 sahil güvenlik botu, mürettebatı eşliğinde limana demirledi.

 

Hendek’te yaşanan patlama sonucu yaralanan ve hayatını kaybedenlerin olması nedeniyle, botun limana girişi sırasında gerçekleştirilmesi planlanan karşılama töreni, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ın talimatıyla iptal edildi. Sahil güvenlik timi, liman yönetimi tarafından karşılandı.

 

Karasu’da stratejik tesislerin ve kıyı güvenliğini sağlayacak olan SAGET-31 botu, limana giriş sırasında iki adet römorkör tarafından karşılandı. Yüksek mesafeye tazyikli su sıkarak sahil güvenlik timini selamlayan römorkörler, sirenleriyle bota eşlik ederken Karasu cankurtaran ekipleri de jetski araçlarıyla botu karşıladı

 

SAGET-31 LİMANA BÖYLE GİRİŞ YAPTI (VİDEO):

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: saget31, karasu sahil güvenlik, ic karasu port, karasu limanı
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yıllardır bekleniyordu, Karasu’ya demirledi
Yıllardır bekleniyordu, Karasu’ya demirledi
Yorumlar
Haber Yazılımı