Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 17:17 Bu haber 2746 kez okundu
 
Yüzlerinin akıyla çıktılar
Karasu Hükümet Konağı önünde Perşembe günü, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi. İlçe protokolü ve çok sayıda Karasulu gazinin hazır bulunduğu programda, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karasu Temsilcisi Enver Yıldız, gaziler adına Atatürk anıtına çelengini sundu.
GÜNDEM Haberi
Yüzlerinin akıyla çıktılar

Youtube Kanalı 665x144

Perşembe günü saat 11:00’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Karasu Hükümet Konağı önünde çelenk töreni düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Aziz Mercan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karasu Temsilcisi Enver Yıldız, ilçe protokolü, Karasulu gaziler ve çok sayıda vatandaş bulundu. Törende, Kaymakam Aziz Mercan’ın kaymakamlık çelengini Atatürk anıtına sunmasının ardından Enver Yıldız da gaziler adına Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karasu Şubesi çelengini bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten ilk konuşmayı Jandarma Uzman Onbaşı Eray Ergin yaptı.

 

Hatıra fotoğrafı çektiler

 

Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir” diyen J. Uzm. Onbaşı Ergin, “Bu uğurda kendisini çepe çevre sarmış düşmanlarına karşı üç cephede kılıç salladı, zaferden zafere atladı, ecdadını örnek alarak Anadolu, Kore ve Kıbrıs’ta canlarını hiçe sayarak vatan, millet, bayrak aşkıyla tarihinde birçok savaşa girerek yüzünün akıyla çıktı” dedi. Ergin’in ardından kürsüyü devralan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karasu Temsilcisi Enver Yıldız ise, Birinci Dünya Savaşı’ndan günümüze değin Türk milleti ve askerinin onurlu duruşu ve azmini ortaya koyan süreci gözler önüne serdi. Yıldız’ın konuşmalarının ardından yaklaşık yarım saat süren programın sonunda katılımcılar, gazilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Aydın

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı