Karasu’da kızaran o yerler sarardı

Yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte Karasu’nun koronavirüs haritasında da ciddi şekilde değişiklik göze çarptı. Sezon ortasında kırmızı olan ve riskli bölgelerin başında gelen yerlerde normale dönüş görüldü.

Karasu’da kızaran o yerler sarardı


-

Karasu’da ilçe merkezinde ve çevre mahallelerde riskli bölgelerin başında gelen çok sayıda yerleşim alanında normale dönüş grafiği göze çarpıyor. Karasu’nun koronavirüs haritasında yaz sezonunda kırmızı olan ilçe merkezi, belediye binası çevresi, hastane çevresi, Yalı, Kuyumcullu, Adatepe, Limandere, Kurudere ve Manavpınarı gibi mahallelerde kırmızı alanlar yerini sarı ve mavi olarak düşük riskli alanlara yerini bıraktı.

Bir süre karantina altında tutulan 100 hanenin bulunduğu Adatepe Mahallesi’nde ise hiç risk görülmemesi dikkat çekti. İlçe merkezinde ve sahil kesiminde de artık kırmızı bölge bulunuyor. Tatilcilerin gitmesiyle nüfusu normale dönen Karasu’da vaka sayılarının azaldığının da işareti olan bu değişim ile Karasu rahat bir nefes aldı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir takmaz
kadir takmaz - 2 yıl Önce

yapmış olduğunuz haber doğru olabilir ama basın olarak yazlıkcı diye ayırım yapmanız hoş olmamış ayrıca ben yalı mah oturuyorum pandemi sürecinde hiç kırmızı olmadı hep düşük riskli bölge olarak görünüyordu sizin tabirinizle yazlıkcılar gidince değil insanların tedbirlere biraz önem vermesiyle adetler düşmüş olabilir

SIRADAKİ HABER