Karasu’da tehlike çanları çalıyor

Karasu’nun koronavirüs haritası, tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. İşte korkutan tablo ve Karasu’da en riskli mahalleler:

Karasu’da tehlike çanları çalıyor


-

Hayat Eve Sığar (HES) Uygulaması, Karasu’nun risk haritasını gözler önüne serdi. Yaz sezonunda dahi kırmızı olmayan ilçe merkezi ve çevre mahallelerde oluşan kırmızılık (riski yüksek bölgeler) dikkatlerden kaçmadı.

Karasu ilçe merkezi, trafiğe kapalı alan, Belediye çevresi ve özellikle okul bölgelerinde kırmızılaşmalar görülüyor. Artan vakalarla birlikte ilçe merkezi ve çevre mahalle merkezlerinin çoğunda kırmızılık hakim durumda.

EN RİSKLİ MAHALLELER

Konacık, Kurudere, Yassıgeçit, Limandere, Çatalüvez, Karanlıkdere, Kuyumcullu, Karasu (Küçük Karasu), Manavpınarı, Resuller, Gölköprü ve Adatepe mahallelerinde kırmızı bölgelerin artışı vatandaşı endişelendirmeye yetiyor.

Yetkililer, vakaların artışının önüne geçmek için maske kullanımına, sosyal mesafenin ne olursa olsun korunmasına, hijyen ve el temizliğine en üst seviyede dikkat edilmesi gerektiğini vurgularken, halen bu riskli tabloyu ciddiye almayan vatandaşların olması da gözlerden kaçmıyor.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER