Rehavete kapılmayın

Sakarya, Türkiye sıralamasında çok yüksek riskli şehirler arasında 6.sırada yer alırken Karasu, il geneline oranla iyileşme yolunda adım atıyor. Sakarya’nın Koronavirüs yoğunluk haritasında çok sayıda kırmızı bölgeler hakimken Karasu’nun yoğunluk haritasında kırmızı alanlarının gittikçe azalması umut vermeye başladı. Yetkililer, bu iyileşmenin sürdürülmesi konusunda çaba gösterirken vatandaşın da rehavete kapılmaması ve tedbirlere daha sıkı uyması konusunda ciddi uyarılarda bulunuyor.

Rehavete kapılmayın

-

İYİLEŞMEYİ KORUYALIM

1 Mart Pazartesi günü itibariyle açıklanan normalleşme takviminden Sakarya faydalanamadı. Çok yüksek riskli şehirler arasında 6.sırada yer alan Sakarya’nın il merkezinin yoğunluk haritası gözlerden kaçmadı. Merkezinde çok sayıda bölge kırmızı olarak işaretlenirken Karasu’da durumun tam tersi yönde seyri göze çarptı. Karasu’nun ilçe merkezindeki yoğunluk haritasında iyileşme sinyalleri görülmeye başladı. Sakarya genelinin çok riskli sıralamasında yer alması ne yazık ki Karasu için normalleşmenin de uzak kalmasına neden oluyor.

BAŞARILI ÇALIŞMANIN ESERİ

Karasu’da virüs yoğunluk haritasındaki iyileşmenin, İçişleri Bakanlığı tarafından alınan tedbir ve kararlar ile İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yönlendirmelerin Karasu Kaymakamlığı’nca alınan kararların ilçe genelinde emniyet ve jandarma ekipleri tarafından sıkı ve başarılı bir şekilde uygulanması sonucu gerçekleştiği öngörülüyor. Bununla beraber toplu karantina kararlarının alınması ve emniyet güçlerinin de denetimlerini arttırması dikkatlerden kaçmadı. Tedbir ve denetimlerin arttırılarak sürdürüleceği ifade edildi.

2 Mart 2021 - Salı Günü alınan Sakarya il merkezi HES Verileri:

2 Mart 2021 - Salı Günü alınan Karasu ilçe merkezi HES Verileri:

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 23:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER