Sakarya tablosunda dikkat çeken Karasu detayı

Sakarya’nın yüz bin nüfusa oranla ilçelerdeki Koronavirüs vaka oranları tablosu açıklandı. Karasu, yavaş bir gerileme gösterse de geçen haftaya göre yüzde 36 oranında vaka düşüşü ortaya koydu. İl genelindeki sıralaması ise üç sıra yükseldi.

Sakarya tablosunda dikkat çeken Karasu detayı


-

Yüz bin nüfusa oranla Koronavirüs vaka tablosu açıklandı. Karasu, 21-27 Mayıs tarihleri arasında Sakarya sıralamasında 11.sıraya yükseldi. Geçen haftalara göre yüzde 36 düşüş gösteren Karasu’da vaka oranı 56,8 olarak göze çarptı.

Karasu, tam kapanma sonrasında yüz bin nüfusa oranla 88.3 oranla Sakarya genelinde 14.sırada yer alırken 21-27 Mayıs tarihleri arasında oran 56,8’e gerilese de Sakarya’da yavaş bir gerileme göstererek 11.sırada yer aldı. Yüzde 36 oranında vaka oranındaki düşüşün yaz sezonunda da devam etmesi bekleniyor ve vatandaşa önlem almaları konusunda bir kez daha uyarıda bulunuluyor.

Bu haber KarasuHaberleri.com’un özgün haber içeriğidir. Haber metni veya haber görselini başka bir kaynakta görürseniz çalınmış demektir. Bu tür kopyala yapıştır kaynaklara itibar etmeyiniz. Emek hırsızlığına göz yummayınız.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 19:30


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER