Vaka artıyor, oran düşüyor, harita kızarıyor!

Sakarya’nın 22 – 29 Nisan tarihleri arası Koronavirüs haritası açıklandı. Karasu’da geçen haftalara göre vaka sayısında artış görülürken yüz bin nüfusa göre oranında düşüş yaşanması dikkat çekti. İlçe merkezinde Koronavirüs harita yoğunluğundaki kızarmalar da dikkatlerden kaçmadı.

Vaka artıyor, oran düşüyor, harita kızarıyor!


-

Haftalık vaka ve yüz bin nüfusa oranla Sakarya’nın Koronavirüs haritasının verileri açıklandı. 22 – 29 Nisan günleri arasında Karasu’nun vaka sayısında geçen haftalara göre artış görüldü. Geçtiğimiz hafta Karasu’da 87 olan vaka sayısı, bu hafta 124’e yükseldi. Bu verilerle Karasu, Sakarya genelinde 10.sıradan 8.sıraya yükseldi.

Karasu’nun yüz bin nüfusa oranla vaka sıralamasında da artış olurken oranında düşüş olması dikkat çekti. Geçtiğimiz hafta Sakarya genelinde 15.sırada yer alan ilçemiz bu hafta 14.sıraya yükseldi. Yüz bin nüfusa oranımız ise 276,7’den 185,5’e geriledi.

Bu haber KarasuHaberleri.com’un özgün haber içeriğidir. Haber metni veya haber görselini başka bir kaynakta görürseniz çalınmış demektir. Bu tür kopyala yapıştır kaynaklara itibar etmeyiniz. Emek hırsızlığına göz yummayınız.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER