İlk kez bir araya geldiler, kendi eserlerini seslendirdiler

Karasu Yazarlık Atölyesi Yetişkinler Grubu, atölyenin tamamlanmasının ardından birbirleriyle bağlarını koparmadı ve düzenledikleri organizasyonla ilk kez bir araya geldi. Adeta ‘Edebiyat Matinesi’ tadında geçen buluşmada edebiyatçılar, ortak çıkardıkları kitaplarından kendi eserlerini seslendirdi.

İlk kez bir araya geldiler, kendi eserlerini seslendirdiler


-

Karasulu edebiyatseverler, Adapazarı Çark Caddesi’nde bulunan Köfteci İsmail salonunda buluştu. Karasu Yazarlık Atölyesi’nde 15 günlük süreci tamamlayan yetişkinler grubu, bağlarını koparmayıp atölyenin ardından ilk kez bir araya geldi.

Yeni oluşum içerisinde olan edebiyatçılar, gruplarına İpsiz Edebiyat adını verdi ve aynı isimle eserlerinin yer aldığı ilk ortak kitaplarını da çıkardı. Edebiyatçılar; edebiyat matinesinde küçürek öykü, portre, deneme, şiir, araştırma yazısı ve hikaye gibi türlerin yer aldığı kitaptan kendi eserlerini seslendirdi.

Portre Yazarı Fahri Tuna ve Küçürek Öykü Yazarı Arzu Özdemir’in organize ettiği buluşmada İpsiz Edebiyat Topluluğu’na yeni katılan isimler de yer aldı.

Edebiyat matinesinde Arzu Özdemir, Fahri Tuna, Filiz Demirkan Ekşi, Hüseyin Yılmaz, İbrahim Gürel, Oğuzhan Kır, Serap Yalçıner, Sıla Özgen, Sibel Coşkun ve Arzu Özdemir’in kızı Zeynep Kaplan iştirak etti. Edebiyatçıların ilk heyecanına aile ve yakınları da ortak oldu.

Etkinliğin sonunda yazarların eserlerinden oluşan seçki kitapları imzalanırken Tülay ve Hüseyin Yılmaz'ın seslendirdiği türküler ilgiyle dinlendi. İkinci matinenin Karasu’da Nisan ayında yapılacağı öğrenildi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER