Türkiye birincisi Karasu’dan

Türkiye genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen sağlık çalışanlarına mektup kampanyasında Elif Lata, 6 bin mektup arasından Türkiye birincisi seçildi.

Türkiye birincisi Karasu’dan


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen sağlık çalışanlarına mektup kampanyasında 6 bin mektubu geride bırakan Elif Lata, Türkiye birincisi oldu. Karasu Yassıgeçit Mahallesi sakinlerinden 17 yaşındaki Lata, aile durumlarından ötürü Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi’nde eğitim gördüğünü belirtti.

 

Birinci olarak hem Karasu’nun hem de Sakarya’nın gurur kaynağı olan Elif Lata, “Koronavirüs’ün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına almasıyla birlikte sağlık çalışanları büyük bir gayret ile görevlerini yerine getirdi. Biz evlerimizde kalırken, onlar evlerinden mahrum kaldı. Bu da beni çok etkiledi” dedi.

 

Daha önce de öğretmenler günü konulu kompozisyon ve anı yarışmalarında da Sakarya birincisi olan Lata, “Başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm gizli kahramanlarımız adına duyar duymaz bu yarışmaya katıldım. Ablamın da atama bekleyen bir sağlık personeli adayı olması nedeniyle sağlık personelimize karşı başka bir duygu ile bakmaya başladım” şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER