Yavruyken hayatını kurtardığı karga, evladı gibi oldu

Sakarya’nın Karasu ilçesinde kafe işletmeciliği yapan Tuğba Dinçer, yavruyken bulduğu ve hayatını kurtardığı kargaya evladı gibi bakıyor. Büyüyen karga, sahibine bağlılığını her yerde gösteriyor. Dinçer’in yanından ayrılmayan karga, sadece sahibinin elinden yem yiyor.

Yavruyken hayatını kurtardığı karga, evladı gibi oldu


-

YAVRUYKEN HAYATINI KURTARDI, EVLADI GİBİ OLDU (izle):

...

Karasu’da kafe işletmeciliği yapan Tuğba Dinçer, babasıyla birlikte bulduğu yavru kargayı sahiplenerek bakımını üstlendi. Büyüyen karga, kendisine evladı gibi bakan sahibinin yanından hiç ayrılmıyor. Sadece sahibinin elinden yem yiyen kargaya ise Kargamel adı verildi.

Annesi tarafından yuvadan atılan kargayı, yavruyken bulduklarını belirten Tuğba Dinçer, “Bulduğumuzda, babam kedilerin elinden almış. Boğazındaki tüyler yolunmuştu. Yavruyken annesi yuvadan atmış. Besledim, ilgilendim, kedi kutusunda baktım” dedi.

Kargayı doğaya salmak istediğinde ise gitmediğini farkeden Dinçer, “Bir gün gitti sandım. Yine dayanamadım ve seslendim. Baktım ki ses veriyor bana. Uçarak geldi, elimden yem yedi. Şimdi uçup gitse özgürlüğüne kavuşturacağım ama beni terk etmiyor. Ben de bebek gibi bakıyorum. Elim dışında yemek yemiyor” diye konuştu.

Tuğba Dinçer, “Adını Kargamel koydum. Başkaları sevmeye çalışınca, insanlardan kaçıyor. Kimseye sevdirmiyor. Sadece benim sesime geliyor ve bana sevdiriyor. Görenler aramızdaki bağa şaşırıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2022, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER