20 yıllık sorun çözülüyor

Kuzuluk Mahallesi Demirli Mevkii’nde Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Karasu Şubesi tarafından su hattı döşemesi için çalışmalar geçtiğimiz hafta başladı. 20 yılı aşkındır kullanılan boru hattında yenileme çalışmasının yapıldığını belirten Muhtar Aslanbey, “4 kilometrelik döşenen boru hattını mahalle sakinlerimizin kullanımına sunuyoruz. Her şey Kuzuluk’un sağlıklı hizmet alması için” dedi.

20 yıllık sorun çözülüyor


-

Geçtiğimiz hafta, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Karasu Şubesi’nin koordineli çalışmasıyla Karasu Kuzuluk Mahallesi’ne 4 kilometrelik su boru hattı döşeniyor. Yaklaşık 20 - 25 yıldır kullanılan hattın yenileme ihtiyacının doğması dolayısıyla başlatılan çalışmanın hafta içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Kuzuluk Mahallesi’nin sağlıklı hizmet alabilmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Muhtar Temel Aslanbey, “Demirli Mevkii’ndeki hat, yapıldığı tarihten bu yana hiç yenilenmemiş. Mahalle sakinlerimizin sularını sağlıkla kullanabilmesi için bu hattın yenilenmesi şarttı” şeklinde konuştu. Aslanbey, çalışmalarda emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ Karasu Şube Müdürü Ömer Babalıoğlu ve tüm çalışanlara teşekkürlerini iletti.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER