55 bin lirayı aralarında topladılar

Karasu Kuyumcullu Mahallesi’nde örnek bir imece uygulandı. Mahalle sakinleri arasında toplanan 55 bin lira parayla okul sıraları pandemi kuralları doğrultusunda değiştirilecek.

55 bin lirayı aralarında topladılar


-

Kuyumcullu Mahallesi’nde örnek bir yardımlaşma gerçekleştirildi. Pandemi sürecinden dolayı sınıflarda tekli oturma zorunluluğu getirildiği için mahallede bulunun okula tekli ve lüks sıralar sipariş edildi. Sıraların parası ise mahalle sakinleri tarafından toplandı. Sıraların 15 gün içerisinde teslim edilmesi bekleniyor.

Mahallenin tek okulu olan Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Ortaokulu sıralarının tamamen değiştirileceğini söyleyen Kuyumcullu Muhtarı Mustafa Çalık, “Tamamen mahalle sakinlerimizin imkanlarıyla bu işin altından kalkmayı başardık” dedi.

Toplam maliyeti 55 bin lira olan 180 adet sırayı mahallede yapılan kadastro çalışmalarından toplanan paraların da katkısıyla aldıklarını ifade eden Çalık, “Kampanyamızın başlangıç yardımlarını yapan Ali Baş, Ercan Basmacı ve Basri Basmacı’ya da ayrıca teşekkür ediyoruz. Mahalle sakinlerimizin de destekleri olmasa, çocuklarımıza bu sağlıklı ve konforlu sıraları temin edemezdik” diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
X Kişisi
X Kişisi - 2 yıl Önce

Heyt Bee! Sare ve Sümeyra'nın babası, Sare ve Sümeyra'nın Mahallesi. Hella Olsun. Kutluyorum.

SIRADAKİ HABER