“Ben almıyorum” deyip de göndermeyin

Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, tebligatların muhtarlıkta birikmesine yönelik açıklamada bulundu. Evrakların muhtarlıkta yığıldığını ifade eden Akbaş, vatandaşların evraklarını alması için PTT Karasu şubesine zamanında gitmeleri ve adreslerine gelen evrakların teslim alınması gerektiğine vurgu yaptı.

“Ben almıyorum” deyip de göndermeyin


-

Mahalle sakinlerinin tebligatlarının muhtarlıkta birikmesine yönelik açıklama yapan Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, vatandaşların konuya daha hassasiyetle yaklaşması gerektiğine vurgu yaptı.

“En büyük sıkıntımız posta tebligatları” diyen Muhtar Akbaş, “Bu tebligatları postacılar muhtarlığımıza veriyor, vatandaş da almıyor. Sonrasında biz sıkıntı çekiyoruz. Muhtarlığımızdaki arşivde bir araba dolusu evrak var. İcra, savcılık, trafik cezası vesaire…” şeklinde konuştu.

Vatandaşların bu konuda duyarsız olduğunu belirten Muhtar Akbaş, “Vatandaşlar, evraklarını postacıdan almalı. Evrakların muhtarlığa bırakılmasıyla iptal olmuyor. Daha tehlikeli vaziyete geliyor. Cezai işleme giriyor. O nedenle postacı adrese gittiğinde, ‘Ben almıyorum’ deyip de gönderilmesin” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun ali akbaş
Dursun ali akbaş - 11 ay Önce

Bianonce evraklariizi alin

SIRADAKİ HABER