Bir mahalleye daha 850 metrelik yeni hat

Büyükşehir Belediyesi SASKİ ekipleri tarafından Karasu’nun Aziziye Mahallesi’nde yeni imara açılan bölgelerden dolayı oluşan nüfus yoğunluğunun kanalizasyon ihtiyacını uzun yıllar boyunca karşılayacak 850 metre uzunluğundaki şebeke hattında çalışmalar başlatıldı.

Bir mahalleye daha 850 metrelik yeni hat


-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin muhtelif noktalarında altyapı güçlendirme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Karasu Aziziye Mahallesi’nde yapımına başlanan 850 metrelik yeni kanalizasyon hattı sayesinde bölgede artan nüfus oranına rağmen uzun yıllar boyunca altyapı sorunu yaşanmayacak.

Yeni imara açılan yollar ile birlikte yerleşim yerlerinde nüfus yoğunluğunun artmasından dolayı yetersiz kalan kanalizasyon hattı yenilendikten sonra uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde bölgeye hizmet verecek. Çalışmalar kapsamında aynı zamanda 18 adet muayene bacası ve 21 adet parsel bacası imalatı SASKİ ekiplerince Aziziye Mahallesi’ne kazandırılacak.

Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin altyapı ağını geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Aziziye Mahallesi’nde yakın zamanda hayata geçireceğimiz yeni kanalizasyon hattı ile bölgede altyapı sorunları yaşanmadan önüne geçmiş olduk. Çalışmalarımızın şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 16:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat agay
nevzat agay - 1 yıl Önce

Cumhurbaşkanı olman lazım Başkan İshak Sarı,,,,Karasu'yumuz şantiye haline geldi.Karasu karasu olalı,böyle bir çalışma görmedi.

SIRADAKİ HABER