Bizim sesimizi kim duyacak?

Karasu’nun Kurumeşe Mahallesi’nde doğalgaz çalışması yapan firma yetkililerinin “Sizin mahallenize de gaz bağlanacak” diyerek hane sahiplerinin evlerinin önünde çalışma yaptıktan sonra ortadan kaybolduğunu belirten mahalle sakinleri şimdi seslerini duyuracak muhatap arıyor.

Bizim sesimizi kim duyacak?


-

Şerif Sarı'nın haberi...

Evlerinin önünden doğalgaz geçen Kurumeşe Mahallesi sakinleri, kendilerine “Sizin de mahallenize doğalgaz gelecek, evlerinize gaz bağlanacak” diyen yetkililere ulaşmaya çalışıyor. Mahalle sakinlerinden Zafer Koç, “Kapımızın önünde çalışma yaparak gaz hattı geçirildi. Kurumeşe’ye de gaz verilecek denerek bizden müsaade istendi. Şimdi kimseye ulaşamıyoruz” dedi.

YOK SAYIYORLAR

Mahalle sakinlerinden Şaban Kibar ise “Mahallemizin kronik sorununu bir türlü aşamıyoruz. Sorunun kaynağında ilgisizlik var. Kapımızın önünden doğalgaz geçiyor ama biz gaz alamıyoruz. Bu mahalle büyük bir mahalle. Yaşlımız çok. Bu insanların diledikleri zaman sıcak suya ve ısıya ulaşmaları engellemek hangi vicdana sığar?” şeklinde konuştu.

SESİMİZİ İM DUYACAK?

Sorunu CİMER’e yazdıklarını belirten Kibar, “Karasu Belediyesi’ne gittik, özel sektör olduğunu söylediler. İlgili firmaya müracaat ediyoruz, imar sorununun olduğunu söylüyorlar. Ama kaldığımız evlerimizden, konutlardan vergi alıyorlar. İmar planlarını gerekçe göstererek temel ihtiyaç taleplerimizin karşılanmamasına, evlerimize doğal gaz bağlanmamasına anlan veremiyoruz. Kim sesimizi duyacak?” diyerek yetkililere seslendi.

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2022, 13:46


YORUM EKLE
YORUMLAR
muhsin serdengeçti
muhsin serdengeçti - 7 ay Önce

Manavpınar Mahallesi caddesinden kaç sene önce doğalgaz geçti,doğalgaz hiç bir eve bağlanmadı,,alt yapı bitmeden doğalgaz bağlanmaz,,kanalizasyon işiniz çözüldü mü?
Manavpınarda hala Sakarya nehrine akıyor.

Ramazan Alarcin
Ramazan Alarcin - 7 ay Önce

Bu koyde sevgı saygı paylasmak ve Bı kişi dahi kotu dusunen olmayan ve hepsi altın kalpli guzel huylu tek Bı kufur dahı etmeyen guzel ıyı insanlar yasamaktadırlar lutfen sayın buyuk meclis insanları siz goruyorsunuz ama ses etmemek sızlere yakışmaz bu koy cok guzel bır koy ve cok sevecan aileler yasamaktadırlar sayın bakanlarımız ve Sayın baskanımız sızın keskin gozleriniz bu güzelliği görmeden gecmez lütfen bu karfeslerımızn ricalarını bızler ve sızlerle bu guzel koyu ve Bı okadar da guzel insanlara derhal yardım etmek ve magdur olmamaları için bir elatın ve gercekten gelın guzel koy ve bu insanları görün bugün varız yarın yokuz ama yapabilecek bırdevletız bız turkıye cumhuriyet ı olan ve gelışmiş Bı devletız ve o güce sahıbız durmak bizim degıl gorup ınsanları dertlerıne bır care olmak sizler bunun ıcın makamlardasınız hizmet için bu halk secti getırdı unutmayalım ve Bı an önce sizlerı beklıyoruz sayın buyuklerım arz ederim

SIRADAKİ HABER