İtiraz için iki hafta askıda kalacak

Karasu Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından yapılan ada parsel ölçümlerinin listesinin muhtarlıklara bırakıldığını belirtti. Listenin iki hafta boyunca askıda kalacağını ifade eden Muhtar Cengiz, arsa sahiplerini muhtarlıklara gelerek ada parsellerini kontrol etmeleri gerektiğini belirtti.

İtiraz için iki hafta askıda kalacak


-

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce yurt geleninde olduğu gibi Karasu ilçesinde de 3402 Sayılı Kadastro Kanunun Ek 1.maddesine göre yapılan sayısallaştırma çalışmaları sonucunda taşınmaz mallara ait askı ilan cetvelleri, mahalle muhtarlıklarına bırakıldı.

Listenin 15 gün askıda kalacağını ifade eden Karasu Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz, “Her muhtarlığa kendi mahallesinin arsalarının yeni ölçüm ada parsel numaralarının listesi askıya asıldı. Mülkiyet sahipleri, muhtarlığa gelerek listelerdeki ada parsel numaralarını kontrol edip hata olduğunu düşündükleri ölçümlerin itirazı için tapu ve kadastro müdürlüğüne başvuruda bulunabilir” dedi.

Muhtar Cengiz, listelerin muhtarlıklar dışında Karasu Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde de incelenebileceğini sözlerine ekledi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2022, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER