Muhtar Aslanbey tepki gösterdi: Bunu yapan utansın!

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Kuzuluk Mezarlığı’ndaki sağlıklı bir ağaç, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce baltayla kesilmek istendi. Bir kısmı kesilerek ortada bırakılan ağaç, mezarlıklar ve vatandaşlar için tehlike oluşturmaya başladı. Mahalle Muhtarı Temel Aslanbey ise “ Kim yaptıysa, yapan insan utansın” diyerek duruma tepki gösterdi.

Muhtar Aslanbey tepki gösterdi: Bunu yapan utansın!


-

KUZULUK MEZARLIĞI'NDA TEPKİ ÇEKEN GİRİŞİM (izle):

...

Karasu’nun Kuzuluk Mahallesi’nde yer alan mezarlıktaki sağlıklı bir ağaç, baltayla kesilmek istendi. Durumu öğrenen Kuzuluk Mahallesi Muhtarı Temel Aslanbey, “Mezarlıkta kesilmiş bir ağacın olduğunu bize söylediler. Biz de durumu yetkililere bildirdik. Bize kaldırılacağı söylendi ve vinç beklendiği belirtildi. Bekliyoruz, kaldırılsın diye. Üzüldük bu durumun yaşanmasına” dedi.

Muhtar Aslanbey, “Yaralanmış ağacın kaldırılmasını bekliyoruz. Devrilmesi durumunda mevcut mezarlara zarar verecek. İnsanlar emek harcamış, mezar yaptırmış. Karşılığı bu olmamalıydı” diyerek duruma tepki gösterdi.

Temel Aslanbey, “Dileriz ki bir daha böyle bir durum yaşanmaz. Tehlike oluşturmaması adına Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden ağacın kaldırılmasını talep ediyoruz. Üzülüyoruz, böyle bir durum olmamalıydı. Kim yaptıysa, yapan insan utansın” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2022, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat agay
nevzat agay - 6 ay Önce

Böyle insanlara yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER