Yardımsever mahalle, Afganistan’a da elini uzattı

Daha önce çok sayıda yardım kampanyasına imza atan ve çevre mahallelerle birlikte destek kampanyaları düzenleyen Karasu’nun Tepetarla Mahallesi, Afganistan’da su kuyusu açtırarak Müslüman kardeşlerimize de el uzattı.

Yardımsever mahalle, Afganistan’a da elini uzattı


-

Karasu’nun Tepetarla Mahallesi, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Afganistan’da su kuyusu açtırdı. Daha önce de çok sayıda yardım kampanyası ile adını duyuran Tepetarla Mahallesi, bu kez de Müslüman halka el uzattı ve örnek oldu.

Tepetarla Mahallesi Muhtarı Hasan Tabiloğlu, “Mahalle sakinlerimizin desteği ve mahallemizde görevli cami imamımız Mustafa Karal, Dernek Başkanımız Necaattin Yaman ve mahalle sakinlerimizden Zeki Aydın ile Mehmet Gündüz öncülüğünde Afganistan’a mahallemiz adına su kuyusu açtırmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Üç ay boyunca kapı kapı gezerek su kuyusu için destek istediklerini ifade eden Tabiloğlu, “Kimse bizi geri çevirmedi. Ülkemizde bolluk içerisinde yaşıyoruz ama o coğrafyadaki insanlar suya muhtaç durumda. Gücümüz yettiğince desteklerimizi sürdüreceğiz. Nerede ihtiyaç sahibi halkımız varsa biz de mahalle olarak yanındayız” diye konuştu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 12:35


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER