Yolda kalan ambulansı böyle çektiler

Karasu Kurudere Mahallesi Acıelma mevkiinde hasta almak üzere yola çıkan bir ambulans, elektrik kontağı yandı. Yolda kalan sağlık ekiplerinin yardımına Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet ve mahalle sakinleri koşarken, ambulans bekleyen hasta için yeni araç sevk edildi.

Yolda kalan ambulansı böyle çektiler


-

Olay, Salı günü Karasu ilçesi Kurudere Mahallesi Acıelma mevkiinde meydana geldi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Kurudere Mahallesi’nde dördüncü ambulans yolda mahsur kaldı. Mahalleye H. M. isimli hastayı almak üzere göreve çıkan sağlık ekipleri, aracın elektrik kontağında yangın çıkınca yolda kaldı. Mahallede adeta nöbet halinde olan Mahalle Muhtarı Hasan Emanet ve mahalle sakinleri, gün içinde çıkardıkları üç ambulansın ardından dördüncü ambulansı da traktör ile çekerek bulunduğu yerden çıkardı. Hasta H.M. için ise yeni araç sevk edildi.

“Mahallemizde kar fırtınası söz konusu” diyen Muhtar Emanet, “Traktör ile destek vererek ambulansı çıkardık. Burada kar kalınlığı yaklaşık 80 santimetre civarında. Kar temizleme aracıyla yollarımız bugün üç kez açıldı. Fakat tekrar buz tutmaya başladı” sözlerine yer verdi.

YOLDA MAHSUR KALAN AMBULANSA BÖYLE YARDIM ETTİLER (izle):

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER