DİKKAT! Üç gün hasta olayım demeyin

Türkiye’de eş zamanlı olarak Pazartesi gününden itibaren doktor ve aile hekimleri iş bırakacak. Sakarya geneliyle beraber Karasu’da da bazı hekimlerin iş bırakma eylemine destek vermesi bekleniyor.

DİKKAT! Üç gün hasta olayım demeyin


-

Meslek örgütlerinin Türkiye’deki sağlık sorunlarına dikkat çekmek amacıyla ve sağlıkta şiddet yasasına dair beklentiler ile maddi yetersizlikler sebebiyle 14, 15 ve 16 Mart günleri iş bırakma eylemi kararı almış, Sakarya Aile Hekimleri Derneği de bu sendikal iş bırakma faaliyetine katılacağını duyurmuştu.

Bu kapsamda Karasu’daki bazı doktor ve aile hekimlerinin de 14 Mart Tıp Bayramı’na denk gelen pazartesi günü başlayarak üç gün süreyle iş bırakma eylemi yapması bekleniyor. Karasu Devlet Hastanesi ile Aile Hekimlikleri’nde görev yapan bazı doktor ve hekimler, hasta kabul etmeyecek.

Karasu Devlet Hastanesi’nde acil servis hizmet verecek. Fakat bazı polikliniklerde görevli doktorların işbaşı yapmaması bekleniyor. Hangi poliklinik ya da hangi aile hekimliklerinde iş bırakma eylemi olacağı ise henüz belli değil.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER