Eray’a virüs engel oluyor

Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tolga Eray için kök hücre nakli için aylardır beklenen uygun donör bulundu. Almanya ve İspanya’dan çıkan donör, koronavirüs tedbirleri nedeniyle henüz getirtilemiyor. Eray ailesi, naklin gerçekleşmesi için Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Eray’a virüs engel oluyor


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün'ün haberi


 

Lösemi hastalığına yakalandığı belirlendikten sonra Tolga Eray (34) için Türk Kızılay aracılığıyla kök hücre bağış kampanyaları başlatıldı. Uygun ilik için yapılan arayışlar için sonunda güzel haber geldi. Ancak Almanya ve İspanya’da bulunan donör, koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye’ye getirtilemiyor. Tolga Eray’ın bir an önce nakil olabilmesi için tüm sevenleri ve yakınları sosyal medyadan başlattıkları kampanyalarla Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

 

Eray için yardım eli uzatılmasını talep eden eşi Arzu Eray ise, sosyal medya hesabı aracılığıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Tam bu aşamada koronavirüs ortaya çıktı. Yurt dışındaki adaylarımıza ulaşabilmemiz için bize bir kapı açın" sözlerine yer verdi. Kendisi için uygun donör bulunan Tolga Eray, tedavi gördüğü hastanede naklin gerçekleşmesini bekliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER