Hedef 5 bin, sonuç 8 bin

Fındık sezonu başında Mevsimlik Tarım İşçileri Sağlık Taraması kapmasında yürütülen çalışmanın sonuna gelindi. 5 bin işçiyi taramadan geçirmeyi hedefleyen İlçe Sağlık Müdürlüğü, hedefinin de üzerine çıkarak 8 bin 18 taramayla takdire şayan bir çalışma ortaya koydu.

Hedef 5 bin, sonuç 8 bin


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu / Esra Angün

Mevsimlik Tarım İşçileri Sağlık Taramaları kapsamında Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından mevsimlik tarım işçileri Temmuz ayından itibaren sağlık taramasından geçirildi. Koronavirüs salgını nedeniyle yoğun bir mesai harcayan sağlık çalışanları, 5 bin mevsimlik işçiyi taramadan geçirme hedefinin üzerine çıktı.

Bu yıl 8 bin 18 mevsimlik işçiyi sağlık taramasından geçiren İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince Koronavirüs salgınından korunma yolları, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, ağız diş sağlığı ve genel hijyen konularında da eğitim verdi.

“Sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları sonucu yaz sezonunu en iyi şekilde tamamladık” diyen İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, “Karasu’ya gelen mevsimlik tarım işçileri için daha iyi bir yaşam alanı oluşturulması adına önem arz eden çalışmalarımız meyvelerini verdi. Mevsimlik tarım işçileri de sürdürdüğümüz çalışmalardan memnun kaldı. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER