Karasu Devlet Hastanesi’nde organ bağışı etkinliği

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle Karasu Devlet Hastanesi’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında organ bağışının önemine ve organ bağışı bekleyen hastalar için tek tedavi yönteminin bağış olduğuna vurgu yapıldı.

Karasu Devlet Hastanesi’nde organ bağışı etkinliği


-

Karasu Devlet Hastanesi’nde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası sebebiyle açılan stantta hasta ve hasta yakınlarına bilgilendirmeler yapıldı ve organ bağışının önemi vurgulandı. Stantta, tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıkların ülkemizde en önemli sağlık sorunlarının başında yer aldığına dikkat çekildi.

Hastane Başhekimi Op.Dr. Celalettin Akyol, Türkiye’de, organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısının her geçen gün arttığını ifade ederek “Özellikle böbrek, kalp ve karaciğer nakli bekleyen hastalar, uygun organ bulunamaması nedeniyle hayatlarını kısa süre içinde kaybediyorlar. Bunu ancak bağışçı sayımızı arttırarak engelleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Hastane personeli, “Her Bağış Yeni Bir Hayat” sloganıyla açılan stantta bilgilendirmeler gerçekleştirdi. Organ Bağış Birimi’ne başvuran personel ve hasta yakınlarının organ bağışına yönelik kayıt işlemleri gerçekleştirildi. Organ bağışında bulunulması için Karasu halkına da davette bulunuldu.

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2022, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER