3 bin yolcu HAVASAK’ı tercih etti

Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 Eylül’de hizmete alınan HAVASAK’lar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Pandemi dönemi olmasına rağmen kısa sürede yaklaşık 3 bin yolcunun tercihi HAVASAK’lar oldu.

3 bin yolcu HAVASAK’ı tercih etti


-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BELPAŞ bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan HAVASAK’lar, Sakaryalı vatandaşları Sabiha Gökçen Havalimanı'na taşıyor. Koronavirüs tedbirlerinin uygulandığı 29 kişilik modern otobüs filosuyla 9 gidiş ve 9 geliş seferi olmak üzere ulaşım imkânı sunan HAVASAK’lar ilk bir aylık süreçte yaklaşık 3 bin vatandaşa hizmet sundu.

SAKARYA, HAVASAK'I SEVDİ

Konu ile ilgili BELPAŞ‘tan yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin şehrimizle müjdesini paylaştığı Sabiha Gökçen Havalimanı seferlerinin ilk ayını geride bıraktık. Yaklaşık 3 bin yolcu havalimanı ve şehir ulaşımları için HAVASAK’ları tercih etti. HAVASAK filomuza ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz. 29 kişi kapasiteli 5 araçlık modern filomuzla ilk etapta 9 gidiş ve 9 dönüş olarak HAVASAK’lar seferlerine devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

"Şehir genelinde Kent Meydanı, Terminal, Kampüs, Mavi Durak, Çark Caddesi, Şal Sokak ve Erenler Patates Hali ile Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere toplam 8 şubede bilet kesim noktalarından vatandaşlarımız HAVASAK’lara ulaşabiliyorlar" şeklinde açıklama yapılırken "Online bilet satışları ise 0850 480 34 54 numarası ya da www.havasak.com.tr ile www.belpas.com.tr üzerinden yapılmaktadır. Vatandaşlarımıza daha konforlu, daha güvenli ve daha sağlıklı ulaşım imkanı sunan HAVASAK’lar tüm vatandaşlarımızın hizmetindedir” ifadelerine yer verildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bay Goldyakin
Bay Goldyakin - 2 yıl Önce

Öncelikle hayırlı olsun. Çok güzel bir hizmet. Ancak bu ismi çok düşündüler mi acaba. Hiç hoş değil. Kötü bir kelimeyi andırıyor. Buraya yazmak istemem. Bence ismi değiştirilmelidir.
İsim önerim : SASA, SABHA, SAKHA gibi bir çok örnek verebilirim.

SIRADAKİ HABER