Balık ölümleri bu yüzden mi oluyor?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Sakarya Nehri ile ilgili söylemi akıllarda soru işareti bıraktı. Her yıl Sakarya Nehri’nde yaşanan balık ölümlerinin sebebinin Yavaş’ın sözleriyle ilgisinin olup olmadığı merak konusu oldu.

Balık ölümleri bu yüzden mi oluyor?


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberi


 

Ankara Büyükşehir Meclis’inde iki tesis için yenileme kararının çıkmaması üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, itiraf gibi sözler kullandı. Yavaş’ın sözleri üzerine gözler, her yıl Sakarya Nehri’nde yaşanan balık ölümlerine çevrildi.

 

Başkan Yavaş’ın halk sağlığı nedeniyle acil koduyla olağanüstü toplanan mecliste, Ankara’daki Tatlar ve Polatlı tesislerinin yenilenmesi için alınması istenilen kredi talebi, AK Partili ve MHP’li üyeler tarafından reddedildi. Talebin meclisten geçmemesi üzerine tansiyonlar yükseldi ve Mansur Yavaş’tan itiraf gibi cümleler geldi.

 

Yavaş "Tatlar tesisi ne kadar gecikirse Sakarya Nehri’ne dökülen zehirli suların o kadar önüne geçemeyiz. Zehirli sular arıtılmadan Sakarya Nehri'ne boşaltılıyor. Bu suyu, susuz kalındığı zamanlarda İstanbul kullanıyor. İstanbul'da ki insanlar bizim arıtılmadan nehre dökülen zehirli suyumuzu içiyor" dedi. Yavaş’ın bu sözleri üzerine “Nehirde yaşanan balık ölümlerinin sebebi bu sular mı?” sorusu akıllara geldi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER