Bu anket doğruysa, Sakarya’da AK Parti’ye soğuk duş

Milli Gazete’nin 9 Mart 2022 tarihli haberinde AK Parti’nin Sakarya’da oy kaybı yaşadığı belirtildi. Haberde, “Sandık Analiz’in yaptığı son seçim anketinde AK Parti’nin kalesi olarak bilinen Sakarya’daki oy kaybı dikkatlerden kaçmadı. Bu anketin Erdoğan'ın sinirlerini daha da yıpratacağı düşünülüyor” ifadeleri kullanıldı.

Bu anket doğruysa, Sakarya’da AK Parti’ye soğuk duş


-

Milli Gazete’nin haber sitesinde 9 Mart 2022 tarihinde yayınlanan haberinde AK Parti’nin kalesi olarak görülen illerden biri olan Sakarya’da oy kaybı yaşandığı iddia edildi. İlgili haberde, “AK Parti’nin seçimi kaybedeceğini gösteren bir seçim anketi daha ortaya çıktı. AK Parti’nin özellikle en güvendiği illerden biri olan Sakarya’da ciddi oy kaybettiği görüldü” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, “Erken seçim olmazsa 2023’te yapılması planlanan seçim için partiler çalışmalarına hız verdi. Anket şirketleri de vatandaşın nabzını daha yakından tutmak için seçim anketi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu doğrultuda son mart ayı anket çalışmasını ‘Sandık Analiz’ kamuoyuna duyurdu” şeklinde görüş de bildirildi.

AK PARTİ SAKARYA’DA RESMEN ÇAKILDI!” ara başlığıyla devam eden haberde ise şu ifadeler kullanıldı:

“Sandık Analiz tarafından yapılan son seçim anketinde Marmara Bölgesi İllerinin partilere olan tutumu ortaya koyuldu. Son seçim anketindeki en dikkat çeken husus ise Sakarya’dan AK Parti’ye çıkacak oy oranı oldu.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 65,0 gibi oldukça yüksek bir oy alan AK Parti’nin son seçim anketinde bu ilde alacağı oy yüzde 39.66 olarak görüldü. Ankette AKP’nin en çok oy alacağı il yaşanan oy kaybına rağmen yine Sakarya olduğu gösterilirken diğer illerin birçoğunda yüzde 29’un altında kaldığı görüldü”

Milli Gazete’nin “Son seçim anketi: AKP’nin kalesiydi sonuçları Erdoğan görmesin” başlıklı haberini okumak için buraya tıklayınız.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2022, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 7 ay Önce

Ne içiyorsanız ondan bende istiyorum

SIRADAKİ HABER