Bu yıl 85 kişi görev alacak

Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından görev yapacak olan cankurtaran ekipleri için yaza hazırlık çalışmaları devam ediyor. Toplamda 85 personel, 48 kule ile bu yaz oluşabilecek olumsuzlukların yaşanmaması için görev başında olacak.

Bu yıl 85 kişi görev alacak


-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü tarafından Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerindeki yaza hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Her sene vatandaşların güvenliğini sağlamak adına büyük bir özveri ile çalışan cankurtaran ekipleri, bu yıl da 53 kilometrelik sahil hattının güveliğinden sorumlu olacak.

ÜÇ İLÇEDE 85 PERSONEL

Yapılan açıklamada, “Şehrimizin üç önemli sahil kesiminde vatandaşlarımızın herhangi bir aksilik yaşamamaları adına cankurtaran ekiplerimiz bu sene de büyük bir özveri ile çalışacak. Mevcut durumda olan personelimizi ve kule sayımızı yükseltiyoruz” denildi.

Bu yıl, 37 tane olan kule sayısının 48’e, 61 olan personel sayısının da 85’e yükselterek yaşanabilecek her olumsuzluğu en aza indirmeye gayret gösterileceği ifade edildi. Ayrıca Kocaali’de bulunan kadınlar plajı için ise 3 personelin görevde olacağı ifade edildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER