Büyükşehir, Sakarya’ya yeni içme suyu kaynakları kazandırıyor

Büyükşehir Belediyesi, mevcut su kaynaklarını korumak ve yeni kaynaklarla şehrin içme suyu geleceğini garanti altına almak için 8 ilçede toplam 25 mahallede sondaj çalışması yapacak. Çalışma yapılacak ilçeler arasında Karasu’da yer alıyor.

Büyükşehir, Sakarya’ya yeni içme suyu kaynakları kazandırıyor


-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), yürüttüğü doğru su politikaları neticesinde Sakarya’nın su kaynaklarına yenilerini ekleyerek şehrin su geleceğini garanti altına almaya devam ediyor.

Şehrin farklı noktalarında yapılması planlanan çalışmaların yanı sıra, tamamlanan sondajlar sayesinde bugüne kadar 45 litre/saniye kapasiteli içilebilir su kaynağı Sakarya’ya kazandırıldı. 18 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak kapasitedeki suların analizleri uzman kişiler tarafından ileri teknoloji cihazlar sayesinde yapıldı.

TOPLAM 25 MAHALLEDE SONDAJ KUYUSU AÇILACAK

İçerisinde Karasu’nun da olduğu toplam 8 ilçenin 25 mahallesinde su kuyusu çalışması gerçekleştirilecek. Geyve’de 5, Kocaali’de 4 ve Sapanca’da bir mahallede tamamlanan sondaj çalışmalarının yanı sıra 2022 yılının sonuna kadar Ferizli, Hendek, Karasu, Karapürçek ve Kaynarca ilçelerinde de 15 içme suyu kuyusunda da çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.

Son teknoloji cihazlarla yürütülen çalışmalarda içme suyu kalitesinin yüksek olması için sondaj çalışmalarından önce bölge taranarak gerekli analizler özenle yapılıyor. Kurum tarafından yapılan açıklamada, içme suyu kaynaklarının tükenebilir olduğunu unutmadan doğru politikalarla şehrin içme suyu kaynaklarına her geçen gün yenilerinin ekleneceği ifade edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2022, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER