Büyükşehir’den Karasu ve Kaynarca’da dev asfalt hamlesi

Büyükşehir Belediyesi, kuzeyde dev bir asfalt hamlesi yaptı. Karasu ve Kaynarca'daki 5 mahallede 36 kilometrelik grup yolunun yenilenmesi çalışmasını bizzat Başkan Yüce, asfalt finişerinin direksiyonuna geçerek başlattı. Yüce, "36 kilometre güzergâhı 52 bin ton sıcak asfaltla buluşturarak Karasu ve Kaynarca'nın trafiğini rahatlatıp, çehresini değiştireceğiz" dedi.

Büyükşehir’den Karasu ve Kaynarca’da dev asfalt hamlesi


-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Ekrem Yüce'nin oluşturduğu 'Asfaltlanmamış yol kalmayacak' sloganıyla şehir ulaşımına güç katmaya devam ediyor. Son dönemde kırsalda ve şehir merkezinde ulaşım ağlarını sil baştan yenileyen, sıcak asfalt konusunda rekorlara imza atan Büyükşehir, kuzeyde dev bir hamle daha yaptı.

Karasu ve Kaynarca ilçesinde Kalburcu, Eğrioğlu, Akbaşlı, Karamüezzinler ve Okçular mahallelerinde grup yollarının sil baştan yenileneceği müjdesini Başkan Ekrem Yüce paylaştı. Kaynarca'da yapılan proje tanıtım programında konuşan Yüce, iki ilçede toplamda 36 kilometrelik güzergâhı 52 bin ton asfaltla buluşturacaklarını açıkladı.

Yüce, 36 kilometrelik alanın baştan aşağı yenilenmesiyle ilçenin çehresini değiştireceklerini anlatırken, "Büyükşehir Belediyesi olarak Kaynarca-Karasu ilçelerinde toplamda 36 kilometreyi kapsayan güzergâhta ilk asfalt serim işlemimiz gerçekleştirildi. Asfaltlama işlemlerinin sonunda bölgenin trafiğini rahatlatacak ve çehresini yenileyecek grup yolu sizlerin hizmetine sunulacak. Kaynarca ve Karasu ilçelerimizi kapsayan çalışmalarda Kalburcu, Eğrioğlu, Akbaşlı, Karamüezzinler ve Okçular mahallelerini inşallah asfalta kavuşturacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak Karasu ve Kaynarca ilçelerinde 36 kilometrelik güzergâhı 52 bin 500 ton sıcak asfalt kullanarak baştan aşağı yenileyeceğiz. Çalışmaların bitiminde 36 kilometrelik grup yolumuzu yenileyerek şehrimize kazandıracağız" diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 00:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal İskender
Erdal İskender - 3 hafta Önce

Maden deresin yolu ne halde bı bakın saygılarımla

SIRADAKİ HABER