İlçeler arası geçiş yasağı mı geliyor?

Sakarya’da İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleşti. Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilçeler arası geçiş yasağının da masada hazır bulunduğunu, tedbirlerin yeterli gelmemesi durumunda yasakların bir adım öne götürülebileceğini belirtti.

İlçeler arası geçiş yasağı mı geliyor?


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

Koronavirüs’e karşı alınan tedbirler kapsamında alınan kararların uygulanmasına ve Sakarya’da alınacak ek tedbirlere yönelik toplanan İl Pandemi Kurulu’nda yasakların bir adım ileriye götürülebileceği belirtildi. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, alınan tedbirlerin yeterli gelmemesi durumunda bir tedbirin daha masada hazır olduğunu belirtti. Nayir, ilçeler arası geçişlerin de durdurulmasına kadar gidilecek tedbirlerin masada olduğunu söyledi. “Alınan kararların uygulanması aşamasında vatandaşın da duyarlılık göstermesi, Koronavirüs ile mücadelemizde önemli yer tutuyor diyen Vali Nayir, “Salgınla tek başımıza değil toplu bir mücadele örneği göstermememiz gerekmektedir” dedi.

 

Yeterli olmazsa yasaklanabilir

 

Emniyet ve Jandarma gibi kolluk kuvvetlerimiz ile birlikte yerel yönetimlerimizin de bu işin içerisine daha fazla dâhil olmasını istiyoruz” diyen Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “Belediyelerimiz bünyesindeki zabıta görevlilerinin özellikle sosyal mesafenin korunması konusunda sahada daha etkin olmasını istiyoruz. Eğer bu konuda bir mesafe alınmazsa, ilçeler arası geçişin durdurulmasına kadar gidilecek tedbirlerimiz de masada duruyor” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER