Kafelere bu geceden itibaren yasak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Bu gece saat 00.00'dan itibaren 81 vilayette kafeterya, restoran gibi yerlerde hem canlı müzik, hem de kasetten müzik olmayacak. Genelgeyi valiliklere gönderdik. Derhal uygulanmaya başlayacak.

Kafelere bu geceden itibaren yasak!

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu

Melisa Turhan’ın haberi

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu gece yarısından itibaren 81 ilde kafeterya ve restoranlarda müzik yayınının sona ereceğini duyurdu.

 

Karasu ilçesinde restoran, cafe vb. eğlence yerlerinde saat 00:00’dan sonra müzik yayınına hiçbir şartta izin verilmeyecek. Mülki idare amirlerinin koordinasyonunda kolluk birimleri ve yerel yönetimler bu konuda gerekli tüm önlemleri alacak.

 

Sağlık Yönetimi ve Çalışma Rehberi ile İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgelerinde belirtilen Koronavirüs salgınıyla mücadele amacıyla alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara uyulması hususundaki denetimlerin süreklilik taşıyacak şeklinde etkinliğinin arttırılmasına yönelik gerekli tedbirler vali ve kaymakamlarca alınacak.

 

Koronavirüs kapsamınca tedbirlere uymayan kişi ve kurumlara uygulanan idari para cezalarının tahsili konusunda vali ve kaymakamlarca gerekli hassasiyet gösterilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER