Kuvvetli sağanak yağış geliyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 5 Nisan Pazartesi günü Sakarya genelinde etkili olması beklenen gök gürültülü ve kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.

Kuvvetli sağanak yağış geliyor


-

Büyükşehir Belediyesi, 5 Nisan Pazartesi günü akşam saatlerine kadar şehirde etkisini göstermesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışına karşı vatandaşları uyardı. Kuvvetli rüzgâr ihtimaline karşı da dikkat çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm ekiplerin teyakkuzda olduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehirde beklenen kuvvetli yağışa ilişkin olarak vatandaşları uyardı. Kurumdan yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 5 Nisan Pazartesi günü şehrimizde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

VATANDAŞ UYARILDI!

Metrekareye 21 – 50 kilogram arasında yağış düşeceği tahmin edilen ve akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen sağanak ve dolu yağışında yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı ekiplerin şehir genelinde müdahaleye hazır olarak bekleyeceği de ifade edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ayrıca, “Vatandaşlarımızın da olası bir ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi. Karasu'da önümüzdeki beş günlük hava durumu tahmini şöyle:

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER