Lojistik OSB, Ferizli’de zora girdi, gözler Karasu’da

Ferizli’nin Kavakdüzü mevkiine kurulması planlanan Lojistik OSB’ye, Tarım Bakanlığı tarafınca ilgili arazilerin değerli ve verimli olarak görülmesi nedeniyle OSB yapılamayacağı yönünde görüş belirtti. Liman olması sebebiyle de Lojistik OSB için gözler Karasu’ya çevrildi. Şimdi ilgili OSB’nin Karasu’ya yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Lojistik OSB, Ferizli’de zora girdi, gözler Karasu’da


-

EN UYGUN YER KARASU

Tarım Bakanlığı, Lojistik OSB için düşünülen Ferizli’nin Kavakdüzü mevkiindeki arazilerin değerli ve verimli olduğu yönünde görüş bildirdi. Bakanlık tarafından bildirilen olumsuz görüş ile OSB’nin akibeti merak edilmeye başlandı. Limanın olması sebebiyle de en uygun yerin Karasu olabileceği görüşü de konuşulurken gözler Karasu’ya çevrildi. Lojistik OSB’nin ulaşım kolaylığı açısından Karasu’ya yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

UYGUN GÖRÜLMEDİ

İlgili makamlara iletilen yazıda “Sakarya ili, Ferizli ilçesi, Değirmencik Mahallesi’nde yer alan toplam 213 hektar yüz ölçüme sahip arazide ‘Doğu Marmara Lojistik Bilişim Teknolojileri ve Üretim ihtisas Organize Sanayi Bölgesi’ kurulmak üzere arazi kullanım talebi, Bakanlığımız tarafından değerlendirilmesi sonucunda, bahse konu arazinin 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu'nun 13'üncü maddesi kapsamında istenilen amaçla kullanılması uygun görülmemiştir” ifadelerine yer verildi.

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2022, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER