O ceza ülkeye virüs gibi yayılıyor

Sakarya İl Hıfzısıhha Kurulu tanı konulmasına rağmen evde karantina ve izolasyon kurallarına uymayanlara masrafları kendileri ödemek şartıyla yurtlarda zorunlu karantina cezası vermiş. Ülke genelinde takdir toplayan cezanın 81 ile uygulanması kararı alındı.

O ceza ülkeye virüs gibi yayılıyor


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün'ün haberi


Koronavirüs vakalarının artması üzerine tanı konulmasına rağmen evde karantina ve izolasyon kurallarına uymayan vakalara Sakarya İl Hıfzısıhha Kurulu, yurtlarda zorunlu karantinaya alınarak masraflarının kendilerinden tahsil edilmesi kararını aldı. Sakarya ile birlikte 11 ilin aldığı bu karar İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tüm yurtta uygulanacak.

 

Ülke geneline örnek olan ceza ile, evde izolasyon koşullarını ihlal eden kişiler, karantina süreçlerini yurt veya pansiyonlarda tamamlayacak. Uygulama, izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan geçici nitelikteki yerlerde kalanlar için de geçerli olacak. Kural ihlalinde bulunan kişilerden tahsis edilecek yurt ve pansiyonların yönetimi bir mülki idare amirinin genel koordinasyonunda mevcut yöneticilerle yürütülecek.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER