Sakarya’da normalleşme, bu tabloya göre zor!

Sağlık Bakanlığı, şehirlere göre bir haftalık vaka sayılarını ve günlük ortalama vaka sayısını açıkladı. 100 binde bir olarak açıklanan verilere göre Sakarya’nın da düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli sıralamasında hangi seviyede olduğu da ortaya çıktı.

Sakarya’da normalleşme, bu tabloya göre zor!

-

Bakanlar kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada şehirlerin vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandırılacağını ve normalleşme sürecinin bu tabloya göre şehirler bazında değişiklik göstereceğini belirtmişti.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre nüfusa göre il il vaka sayıları açıklandı. Bu tabloya göre vaka oranı 100 binde oranına bakılarak kısıtlamaların kaldırılacağı ve işletmelerin açılacağına dikkat çekiliyor. Sakarya, açıklanan tabloda 100 binde 76,77 oranıyla şehirler sıralamasında 20.sırada yer aldı. Bu da riskli şehirler arasında ilk 20’de olması şeklinde yorumlandı.

ÜÇ BÜYÜK ŞEHRİ GERİDE BIRAKTIK

Sakarya’nın günlük ortalama vaka sayısı 114, haftalık vaka sayısı ise 800 olarak belirtilen tabloda İstanbul’un 29.sırada, İzmir’in 42.sırada ve Ankara’nın 52.sırada yer alması dikkatlerden kaçmadı. Şimdi Sakarya’nın normalleşme sürecinin hangi tarihte başlayacağı merak konusu oldu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER