Sakarya’da yasak olan ne?

Pazar günü medyada yer alan haberler sonrası “Sakarya’ya giriş çıkış yasağı mı var?” soruları sorulmaya başlandı. İşte Sakarya’da uygulanan yasağın detayları:

Sakarya’da yasak olan ne?


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi


 

14 Haziran Pazar günü Sakarya medyasında yer alan bir haberin ardından vatandaşlar arasında “Sakarya’ya giriş çıkış yasağı mı var?” algısı yayılmaya başlandı. Sosyal medyada yayılan eksik bilgi ile KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu’ya da bu konuda telefon ve mesajlar geldi.

 

Sakarya’ya genel bir giriş ve çıkış yasağı uygulanmıyor. HDP’li iki milletvekilinin vekilliğinin düşürülmesinin ardından Ülkenin iki şehrinden Ankara’ya yürüyüş yapılması kararı alındı. Sakarya Valiliği, bu kararın ardından il genelinde tüm eylemlerin yasaklandığını belirtti.

 

Sakarya Valiliği kararıyla 15 Haziran Pazartesi günü saat 08:00’dan 20 Haziran Cumartesi günü saat 08:00’a kadar 5 gün süreyle Sakarya’da eylem, yürüyüş, miting gibi toplu hareketlerin yapılmasına yasak getirildi. Bu kapsamda HDP’li grupların, yaya olarak veya araçlarıyla Sakarya’ya giriş ve çıkışına, herhangi bir eylem yapmasına izin verilmeyecek.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER